› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wróblewski: „Moja kampania wyborcza była merytoryczna”

› bieżące ponad rok temu    28.11.2014
Paweł Makowski
komentarzy 9 ocen 13 / 85%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś

Dziś w nocy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych. Zostało ostatnie kilka godzin na wystąpienia kandydatów, podsumowania i refleksje. Potem wszystko pozostanie w rękach wyborców. Najważniejsze to dokonać wyboru w zgodzie z własnym sumieniem. Witold Wróblewski zwołał ostatnią przedwyborczą kampanię.

- Prowadziłem swoją kampanię w sposób merytoryczny, prezentując możliwe kierunki rozwoju naszego miasta, natomiast pan Jerzy Wilk prowadził kampanię brudną, podając niekiedy nieprawdziwe informacje i celowo wprowadzając mieszkańców w błąd – przekonywał Witold Wróblewski podczas dzisiejszego spotkania.

Ponownie mogliśmy także usłyszeć, że elblążanie w niedzielę będą mieli do wyboru dwie koncepcje zarządzania miastem: monopartyjność Jerzego Wilka i PiS-u oraz koncepcję, która łączy w sobie programy wielu ugrupowań, popierających Witolda Wróblewskiego, nastawionych na pomoc miastu.

Dla potwierdzenia tego, co zostało powiedziane wcześniej, że Jerzy Wilk manipuluje informacjami, Witold Wróblewski przywołał kwestię hali sportowej Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej, którą kandydat na prezydenta z ramienia PiS uważa za niewymiarową. Jego konkurent zauważa natomiast, że z powodzeniem odbywała się na niej taka prestiżowa impreza sportowa, jak V edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w 2007 roku.

- Pan Jerzy Wilk zarzucał nam wielokrotnie, że zaniedbaliśmy stadion przy ul. Agrykola, że zostawiliśmy go w złym stanie technicznym, gdy tymczasem to on sam zrezygnował z przygotowanych na modernizację tego obiektu środków z Unii Europejskiej i zwrócił całą kwotę w wysokości 17 mln zł – podkreślał Witold Wróblewski.

Kandydat na prezydenta wypomniał również politykowi Prawa i Sprawiedliwości, że nie pojawił się w dniu wczorajszym na debacie, organizowanej w Bibliotece Elbląskiej. – W tym czasie urządził sobie wycieczkę zabytkowym tramwajem, być może nawet za pieniądze publiczne. Myślę, że mieszkańcy sami to odpowiednio ocenią.

Kończąc swoje wystąpienie, Witold Wróblewski raz jeszcze podziękował elblążanom za to, że obdarzyli go kredytem zaufania, dzięki czemu dostał się do drugiej tury wyborów.

Gdy zaistniała możliwość zadawania pytań, nasz redakcyjny kolega, Bartłomiej Ryś przedstawił kandydatowi na prezydenta krótką informację prasową, z której wynikało, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie m. in. Dyrektora Departamentu Polityki Jakości UM w związku z podejrzeniem korupcji, a następnie poprosił o komentarz w tej sprawie Witolda Wróblewskiego. On zaś odpowiedział, że od dwóch tygodni jest na urlopie, w związku z trwającą kampanią wyborczą, przez co trudno jest mu się odnieść do tej sprawy, gdyż nie zna faktów.

Pytany, czy miał jakiś związek z Departamentem Polityki Jakości w Urzędzie Marszałkowskim, Witold Wróblewski powiedział: - Mojemu nadzorowi podlegały jedynie: Departament Infrastruktury i Geodezji, Departament Zdrowia, Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Podnoszono również kwestię kontraktu terytorialnego i zarzutów Jerzego Wilka wobec treści tego dokumentu, z którego wynika, że tak naprawdę niewiele projektów będzie realizowanych w Elblągu. Komentując to, kandydat na prezydenta stwierdził: - Wynika to również z ustawy o polityce regionalnej. Miasta, posiadające status miasta wojewódzkiego, mają więcej przywilejów niż te, które nie posiadają wspomnianego statusu. I to nie zależy od tego, czy komuś coś się nie podoba, ale są to reguły, narzucone przez ministerstwo i Komisję Europejską.

+ 11 głosów: 13 (85%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maryla
ponad rok temu ocena: 33%  9
Ogromna radośc ze zwycięstwa Pana Wróblewskiego:) Jestem dumna z mojego miasta i elblążan.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polakkkk
ponad rok temu ocena: 0%  8
tak ten portal też sie szmaci Panie Witoldzie pogoni pan sld o nic już nie mogą
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mr mmmmmm
ponad rok temu ocena: 0%  7
Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy... Merytoryczna yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...
odpowiedz oceń komentarz 0 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bob
ponad rok temu ocena: 17%  6
Jego kampania byla nijaka bez konkretu i planu na miasta
odpowiedz oceń komentarz 2 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wk...,ny
ponad rok temu ocena: 18%  5
PO...y portal sprzedajny szmaty co mienią sie dziennikarzmi
odpowiedz oceń komentarz 2 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e
ponad rok temu ocena: 18%  4
sranie po ścianie Wróblewskiego kłamliwe gadanie
odpowiedz oceń komentarz 2 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plif
ponad rok temu ocena: 59%  3
I dobra-popieram.
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 67%  2
17 miesięczny epizod Jerzego Wilka w roli gospodarza miasta, to pomyłka która nie powinna i nie może się zdarzyć po raz drugi.
odpowiedz oceń komentarz 16 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
ponad rok temu ocena: 29%  1
Merytoryczna?! Dobry żart Panie Wróblewski :-)
odpowiedz oceń komentarz 7 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.