› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Za 1,5 godziny poznamy nowego marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

› bieżące ponad rok temu    12.12.2014
Wawrzyniec Mocny
komentarzy 1 ocen 14 / 36%
A A A
 fot. elblag.net

Mieszkańcy Warmii i Mazur dowiedzą się dziś kto będzie nowym marszałkiem ich województwa. Wszystko stanie się jasne podczas drugiej sesji Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Oczywiście zaraz po wyborze marszałka, rajcy będą musieli zadecydować także o kształcie zarządu. Poznamy też nowych wiceprzewodniczących sejmiku województwa. Sesję wyborczą najważniejszych przedstawicieli naszego samorządu poprowadzi przewodniczący Piotr Żuchowski. Zgodnie z procedurą przedstawi szczegółowe procedury wyboru, wynikające z przepisów ustawowych. Zostanie wskazany wiceprzewodniczący, który co ciekawe będzie uprawniony do wydawania poleceń wyjazdów służbowych. Oprócz tego radni powołają też komisje stałe (składy i przewodniczący). Nie zabraknie też uchwały dotyczącej wynagrodzenia... nowego marszałka.

Oprócz kwestii formalnych radni zajmą się też uchwałami dotyczącymi przekazania środków z funduszy europejskich oraz o udzieleniu pomocy finansowej partnerom projektu na zakup nieruchomości w związku z realizacją projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – woj. warmińsko-mazurskie” (PO RPW 2007-2013). Radnych czeka także uchwalenie zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2014-2039 oraz dotyczących szczegółowych zmian w budżecie województwa na 2014 r. Możemy spodziewać się, że zostaną zatwierdzone dokumenty dotyczące współpracy z organizacjami pozarządowymi (NGO's). Co ważne dla samorządów lokalnych – sejmik podda także pod głosowanie uchwałę o wyborze instytucji, która zajmie się badaniem organów samorządu terytorialnego i samorządowych jednostek budżetowych województwa (2014 r.).

+ 5 głosów: 14 (36%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ds
ponad rok temu ocena: 0%  1
Wawrzyniec Pruski, polski dziedzic :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.