› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zobacz, kto z PiS-u będzie kandydował do Sejmiku

› bieżące ponad rok temu    26.09.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 9 / 33%
A A A

Z list Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego wystartują m.in. performer i rzeźbiarz Jacek Adamas, b. poseł Jerzy Gosiewski, a także b. imam gminy muzułmańskiej w Gdańsku i Tatar z pochodzenia prof. Selim Chazbijewicz.

Przewodniczący warmińsko-mazurskich struktur PiS poseł Jerzy Szmit powiedział, że listy w każdym z pięciu okręgów wyborczych tego regionu są obsadzone ludźmi znanymi w swoich środowiskach. "Mamy na listach i samorządowców, i nauczycieli, liderów lokalnych społeczności" - zaznaczył. Szmit dodał, że o ponowny mandat będą ubiegali się wszyscy dotychczasowi radni wojewódzcy z wyjątkiem Tomasza Bińczaka, który będzie się ubiegał o urząd prezydenta Ełku albo o miejsce we władzach powiatu ełckiego. REKLAMA

Listę PiS z okręgu olsztyńskiego będzie otwierał obecny radny i wiceprzewodniczący sejmiku Artur Chojecki (bliski współpracownik Szmita). Na liście w tym okręgu znaleźli się też rzeźbiarz i performer Jacek Adamas (regularnie organizuje w Olsztynie happeningi, ostatnio 17 września przeprowadził akcję pod Pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej), politolog i b. imam gminy muzułmańskiej w Gdańsku prof. Selim Chazbijewicz oraz teolog z olsztyńskiego uniwersytetu prof. Marcin Wojciechowski. O miejsce z tego okręgu będzie walczyła też działaczka Akcji Katolickiej Bożena Ulewicz.

W okręgu elbląskim pierwsze miejsce na listach do sejmiku otrzymał b. senator PiS i b. radny sejmiku Sławomir Sadowski. Obecny radny z tego okręgu Jacek Perliński będzie kandydował z miejsca 4. W okręgu wyborczym obejmującym m.in. Ostródę, Iławę i Nowe Miasto Lubawskie z pierwszego miejsca wystartuje obecny radny PiS i zarazem szef regionalnej Solidarności Józef Dziki.

W okręgu ełckim pierwsze miejsce otrzymał b. poseł PiS Wojciech Kossakowski. W okręgu tzw. południowym, obejmującym m.in. Szczytno i Nidzicę, listę PiS do sejmiku otworzy obecny radny wojewódzki tej partii, historyk Patryk Kozłowski. Z tego okręgu o mandat radnego powalczy też b. poseł PiS, leśnik Jerzy Gosiewski.

Listy kandydatów na radnych wojewódzkich zostały już zatwierdzone przez komitet polityczny PiS.

źrodło: PAP

 

+ 3 głosów: 9 (33%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ k345
ponad rok temu ocena: 100%  4
Sejmik, to jest dopiero szczyt biurokracji i wyrzuconych pieniędzy
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żal
ponad rok temu ocena: 100%  3
I apolityczna solidarność (małe S)!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sundio
ponad rok temu ocena: 75%  2
Wszyscy sa zwiazani z naszym wojewodztwem plus to ze maja prawicowe poglady
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aisza Kediv
ponad rok temu ocena: 60%  1
Bleeeeeee :-(
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.